Zapraszamy do naszej szkoły i na stronę naboru elektronicznego...

Poszukiwany na rynku pracy zawód - kierunek nauczania w naszej...

Poszukiwany na rynku pracy zawód - kierunek nauczania w naszej...

Policealna szkoła dla dorosłych

Solidne wykształcenie i doświadczenie zawodowe...

Nowe kwalifikacje, nowe możliwości, nowa praca, nowe inspiracje...

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 r. - jakże ważna dla nas wszystkich Polaków data, to już 105 lat jak jesteśmy wolnym, niepodległym Krajem. Z tej okazji w naszej szkole 10 listopada odbyła się uroczysta akademia. Słowa pieśni zaśpiewanych przez Kamila i Artura, recytacje patriotycznych wierszy, gra na trąbce przez Magdę oraz wspaniały występ Gabriela na akordeonie przybliżyły nam, tragedię i ból Polaków po utracie wolnej Ojczyzny, który trwał aż 123 lata oraz radość i wzruszenie po odzyskaniu upragnionej niepodległości. Uczniowie przedstawili również wydarzenia historyczne w przedstawieniu pt. "Orła pisk". Poprzez symboliczne zapalanie świec i złożenie czerwonych róż pod krzyżem upamietniliśmy Polaków oraz lata jakże odległe a jak bardzo ważne dla nas. Nie zapomnimy o tych wydarzeniach, będziemy pamiętać komu zawdzięczamy dzisiejszą WOLNOŚĆ.

Współpracujemy

Skontaktuj się z nami

Dyrekcja Centrum

42-200 Częstochowa
ul. Przechodnia 11/15
tel. +48 34 324 24 81, +48 34 324 32 20
fax: +48 34 324 17 06
email: sekretariat@ckziu.eu
elektroniczna skrzynka podawcza: ePUAP CKZiU